سرود زرتشت
تارنگاری درباره ی زرتشت ، زرتشتیان و مطالب پیرامون آنها
پیوند به سرود زرتشت
صفحات وبلاگ
آرشیو وبلاگ
 
نویسنده: بیژن - ۱۳۸٢/۱٠/۱٠

بیاری اهورا مزدا

 

یاران و دوستان ارجمندم که مهر زرتشت در دلهایتان روشنست ؛ درود بر همگی شما!

هم اکنون بسیار شرمسارم که وعده ای که نهاده بودم هنوز میسر نگشته و نتوانسته ام پایگاهی در خور را برای شناساندن دین و آیین راستین پارسیان بر پا دارم. مهر شما را به زرتشت، ستایش می کنم و بسیار خوشوفتم که زرتشت پاک ، هنوز در میان مردم سرزمین خاستگاه خویش کسانی را دارد که بر آرمانهایش پای بفشرند. دوستان ! دین و سخنان پر مهر زرتشت ؛ هرچه هست همواره و یکسره انباشته از نیکی و منش نیک به همنوعان است. امید است اندیشه های زرتشت که همه بر پایه خردورزی و آبادانی زندگی و نیکی ست در خرد و اندیشه و کردار ما پارسیان کارگر افتد.

دوستان من!

نامه های پر مهر شما و پیامهای شادی بخش تک تک شما نیکان را خوانده ام. ازینهمه مهری که دیدم شگفت زده شده ام و در اراده خویش استوارتر گشته ام. بزودی زود، پایگاهی که وعده داده بودم را برپا خواهم کرد و خواهید دید. تا آن هنگام تقاضا دارم که این دیرکرد را ازین کوچک نادیده بیانگارید و بر من ببخشید.

دیگر اینکه این چند روزه برای ایرانیان سراسر گیتی یک رخداد بسیار ناراحت کننده و غم انگیز پیش آمده که همه می دانید و همان زلزله شهر بم است. نماها و خبرهایی بسیار اندوه بار و ناراحت کننده . هزاران کشته و زخمی. کودکان فراوان بی سرپرست شده و دردهایی که بعد تر ها اثر خود را بر جامعه خواهد گذاشت.

این مصیبت دلخراش و غم انگیز را نیز به تمام ایرانیان در سراسر گیتی تسلیت می گویم.

امید است که دیگر در ایران ؛ بیننده چنین نماهای تلخی از درد و رنج ایرانیان نباشیم و راه درست خرد ورزی و آبادگری را پیشه کنیم.

تا روزی دیگر بدرود

 

:: دوستان گرامي! براي ياري رساندن در پرورشِ پيامِ اهوراييِ اشو زرتشت دستورِ زير را به قالب بلاگ خود بيافزاييد

:: براي تهيه کتاب ها و منابعِ موردِ نياز در موردِ فرهنگ و انديشه نياکان و دینِ زرتشت مي توانيد در تهران به

کتابفروشيِ فرَوَهَر

 نشاني:خيابان انقلاب، خيابان فلسطين جنوبي، شماره 6 مراجعه نماييد.

:: گاتها را با فرمت PDF از اينجا بر روي سيستم خود ذخيره كنيد:

 دانلود متن گاتاها

نویسندگان وبلاگ:
سرای مهربانان: :: مهربانانی که به سرود زرتشت پيوند می دهند بهترست «بيژن» را آگاه گردانند تا نسبت به افزودن نام بلاگ آنان به سرای مهربانان اقدام کند.
وبسایت های سودمند در زمینه پژوهش در مزدیسنا:
کدهای اضافی :