سرود زرتشت
تارنگاری درباره ی زرتشت ، زرتشتیان و مطالب پیرامون آنها
پیوند به سرود زرتشت
صفحات وبلاگ
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بیژن - ۱۳٩۱/۱/۱٢

فرا رسیدن نوروز و آغاز سال نوی 1391 خورشیدی را به همه ی ایرانی تباران و فارسی زبانان در هر گوشه ی عالم تبریک و شادباش می گوییم و امیدواریم سال خوب و خجسته ای در پیش داشته باشند. سرود زرتشت -به رسم این وبلاگ در سالهای پیشین- از ادب، متانت و بزرگواری خوانندگانش خاکسارانه سپاسگزاری می کند و امیدوار است در سالِ پیشِ رو نیز از پشتیبانی و یاری رسانیِ شما عزیزان برخوردار باشد.

 

سفره نوروزی در دربِ مهر اصفهان

  • برگزاری آخرین چهره گهنبار سال (پیشواز نوروز): گهنبار چهره همس پت میدیم گاه در تهران با حضور موبدان، موبدیاران و همکیشان تهرانی در چند مکان و توسط نهادهای زرتشتی برگزار شد. در کنار برگزاری این آیین دینی به همراه عکس هایی از نمایشگاه آیین و فرهنگ زرتشتیان که به همت انجمن موبدان و با همکاری کانون دانشجویان زرتشتی در یکی از تالارهای آدریان تهران برگزار شد، از باشندگان نبز پذیرایی شد. انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران، هم گهنبار چهره همس پت میدیم گاه، آخرین چهره گاهنبار سال را برگزار کرد. در تهران پارس هم بامداد روز آدینه این آیین در محل رستم باغ برگزار‌شد.(25/12/90)
  • روز ششم فروردین ، برابر با روز زایش اشو زرتشت بر شما فرخنده باد! (6/1/91)
  • زیارت پیر هریشت: از روز امرداد تا روز خور از ماه فروردین در گاهشمار زرتشتی برابر با هفتم تا یازدهم فروردین در گاهشمار خورشیدی، زرتشتیان در زیارتگاه پیر هریشت(Pir-e-Herisht) بمدت پنج روز با گردهمآیی درین مکان به برگزاری آرام آیین های دینی و سنتی خود می پردازند و به درگاه "اهورامزدا" نیایش و ستایش میکنند. زیارتگاه پیر هریشت در ۹۰ کیلومتری یزد و ۱۴ کیلومتری روستای شریف آباد یزد قرار دارد. (9/1/91)
  • برپایی "جشن فرودگ" در نوزدهم فروردین بعنوان نخستین جشن از جشنهای ماهانه زرتشتیان. (19/1/91)
:: دوستان گرامي! براي ياري رساندن در پرورشِ پيامِ اهوراييِ اشو زرتشت دستورِ زير را به قالب بلاگ خود بيافزاييد

:: براي تهيه کتاب ها و منابعِ موردِ نياز در موردِ فرهنگ و انديشه نياکان و دینِ زرتشت مي توانيد در تهران به

کتابفروشيِ فرَوَهَر

 نشاني:خيابان انقلاب، خيابان فلسطين جنوبي، شماره 6 مراجعه نماييد.

:: گاتها را با فرمت PDF از اينجا بر روي سيستم خود ذخيره كنيد:

 دانلود متن گاتاها

نویسندگان وبلاگ:
سرای مهربانان: :: مهربانانی که به سرود زرتشت پيوند می دهند بهترست «بيژن» را آگاه گردانند تا نسبت به افزودن نام بلاگ آنان به سرای مهربانان اقدام کند.
وبسایت های سودمند در زمینه پژوهش در مزدیسنا:
کدهای اضافی :