نوروز 86

 

Happy Nowruz : نوروزتان خجسته باد

نوروزتان خجسته و شادان!

+ سرود زرتشت در سال ۸۵ همکاری و هم-اندیشی در مسائل فرهنگی-پژوهشی را با دوستان زیادی تجربه کرد و از همه آنان سپاسگزار است. بی شک همکاری دوستانی همچون جناب مفرد (فرهنگ و اندیشه)، آقای ایران نژاد (آریانام) ، بیژن عزیز (Bijan) ، خانم نازنین متین(جستاری در گیتی) در کتابخانه گروهی تجربه ای بسیار خوب برای همه ما بود و اکنون با تجربه هایی که درین مدت آموخته ایم وارد دومین سال همکاری و هم-اندیشی می شویم. همینجا می خواهم از همه ی این دوستان که اندیشه و وقت و پول خود را هزینه کرده اند تا کتابخانه و "کتاب زرتشت" هر روز کاملتر از پیش شود سپاسگزاری و قدردانی کنم و بگویم که بارزش کار آنان کاملا واقف هستم. همچنین به رسم این وبلاگ در آغاز هرسال از ادب، متانت و بردباری تمامی خوانندگان سرود زرتشت سپاسگزاری میکنم. همه کسانی نیز که بهرگونه یاور سرود زرتشت بوده اند و در پرورش پیام اشو زرتشت کوشیده اند در خور والاترین سپاسهایم هستند.

+ روز ششم فروردین ، برابر با روز زایش اشو زرتشت بر شما فرخنده باد! (۶/۱/۸۶)

+ زیارت پیر هریشت: از روز امرداد تا روز خور از ماه فروردین در گاهشمار زرتشتی برابر با هفتم تا یازدهم فروردین در گاهشمار خورشیدی، زرتشتیان در زیارتگاه پیر هریشت(Pir-e-Herisht) بمدت پنج روز با گردهمآیی درین مکان به برگزاری آرام آیین های دینی و سنتی خود می پردازند و به درگاه "اهورامزدا" نیایش و ستایش میکنند. زیارتگاه پیر هریشت در ۹۰ کیلومتری یزد و ۱۴ کیلومتری روستای شریف آباد یزد قرار دارد. (۹/۱/۸۶)

+ برپایی "جشن فرودگ" در نوزدهم فروردین بعنوان نخستین جشن از جشنهای ماهانه زرتشتیان. (۱۹/۱/۸۶)

+ فرهنگ و اندیشه  نگاشته های جواد مفرد  

+ اعتراض به آبگیری سد سیوند[+] [+] [+]


/ 35 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سحر

سلام اولين باری هست که از وبلاگ شما ديدن ميکنم و خيلی خوشم اومد . موفق باشيد .

فرزانه

سلام! وبلاگ جالب و مفیدی دارین. یه سوالی داشتم راجع به چگونگی مسئله بهشت و جهنم در دین زرتشت، می خواستم بدانم زندگی پس از مرگ چگونه در این دین توصیف شده؛ که اگه لطف کنین و در این باره کمی توضیح دهین بسیار سپاس گزار خواهم گشت.

امين تريان

درود بر شما از آنجايی که من علاقه ی فراوانی به تاريخ ايران باستان و به دينان دارم پيوند تارنمای شما را در نارنمای خود قرار دادم.شما نيز نام تارنمای مرا در قسمت پيوندهايتان قرار دهيد. با سپاس

يزدان

درود بر شما هاتف و شبی به ياد ماندنی به روزم

سعيد

امیدوارم در پناه خداوند یکتا اهورا مزدا خوش خرم باشی من وب سایت شمارا در وبلاک خودم قرار داده ام من از شما میخواهم وبلاک مرا در وب سایت خود لینک دهید وبلاک مرا تبلیق کنید من حرف بسیاری برای گفتن دارم واز شما میخواهم سپاهیان اهورا مزدا در برابر سپاهیان اهریمن یاری دهید. اگر امکان دارد یک لینک زیبا برای من درست کنید ودر وب سایت خودتون قرار بدهید. و اطفا به وبلاک من به ادرس (saeeddiplomat.blogfa.com) سر بزنید وحتما درباره ان نظر دهید به امید پیروزی سپاهیان اهورا مزدا در برابر سپاهیان ابلیس

سروش

من عاشق تعالیم زرتشت هستم و میخوام بیشتر بدونم. کتاب اوستا رو از کجا می تونم پیدا کنم؟ چطور می تونم تعالیم رو درست انجام بدم؟

آرتین

معبودا زرتشتیان را در پناه خودت قرار بده

آرتین

هر ایرانی با غیرت تعهد به دین زرتشت است اسلام و مسیحی و یهودی و دین های دیگر از آن ایران نیست

آرتین

ایرانم را دینش (زرتشت) دوست دارم I LOVE YOU IRAN ZARTOSHT